דרשות

דרשת בר מצווה – פרשת נח

נכתב ע"י בתאריך 1/3/2017

בס”ד

ברשות הורי היקרים מפז, ברשות מורי ורבותי הנכבדים, וברשות כל הקהל הקדוש הזה, ביום זה בו אני עוזב את עולם הילדות ומקבל על עצמי עול מצוות של תורתנו הקדושה, אשא מספר מילים על פרשות השבוע, היא פרשת “נח”.

פרשת נח, הפרשה השנייה במניין פרשות השבוע של תורתנו הקדושה, מגוללת בפנינו את תולדות נח- איש צדיק ותמים, שנצטווה על ידי הקדוש ברוך הוא לבנות תיבה ולאכלס בתוכה את חיות כל היבשה, האוויר והים.
נח המתחיל במשימת בניית התיבה מייד עם קבלת הציווי האלוקי, ממחיש לכל אחד ואחת מאיתנו את סוד האמונה., נח הפועל לפי הוראות האלוקים בבניית התיבה, אינו שואל שאלות ואינו מנסה לשנות את החלטת הבורא בנוגע למבול.

נח- איש צדיק ותמים פועל בדיוק על פי הוראות הבורא וממלא את משימתו בצורה מושלמת, לאחר מכן, לאורך 40 יום ו-40 לילה של המבול, ועוד 150 יום לאחר מכן, נח ממלא את תפקידו החשוב, ומשמש לא רק כקברניט התיבה, אלא גם כמנהיג האנושי של כל חיות הים, היבשה והאוויר הנמצאות איתו בתיבה.

נח מראה לנו כמה גדולה היא חשיבות האמונה הפשוטה והתמימה, וכמה חשוב לפעול על פי הציווי האלוקי מבלי להטיל דופי או ספקות.

היום, עם הגיעי לגיל מצוות אני מקבל על עצמי עול מצוות התורה ומצטרף אל שרשרת בלתי פוסקת של יהודים מאמינים השמים את כל יהבם בקדוש ברוך הוא. הטלית והתפילין הם ה”תיבה” של נח, בהם אני אתעטף בכל בוקר ואודה לבורא עולם שזיכה אותי להיות חלק בלתי נפרד בשרשרת.

ביום חגיגי זה ,אני נושא את עיניי אל השמיים ונושא תפילה , ובתפילתי אני מבקש מבורא עולם שימשיך לשמור על כל אחד ואחד מאיתנו, שימשיך להאיר את דרכנו ושימשיך להגן על כל הטבע הנפלא שהוא ברא.

אורחים יקרים, מי ייתן וכולנו נעמוד תמימי דעת כמו נח הצדיק, ונפעל למען הטבע, חיות השדה והבר, ונזכה כולנו לראות יונה עם עלה של זית מבשרת שלום, רעות ואחווה.

העולם בו אנו חיים זקוק למנהיג עליון שידריך את כולנו, בפרשת נח אנו נחשפים גם לסיפור מגדל בבל, בו מתואר כיצד האדם רצה לגבור על איתני הטבע ולהעמיד מגדל עד ראש השמיים, הקדוש ברוך הוא ניפץ את אשליית האדם, בלבל את שפתם של האנשים וגרם למהומה גדולה בקרב האנושות.

אורחים יקרים, רק אם נדבר זה לזה בשפתו, רק אם נוכל לכבד ולהעריך את האחר ואת השונה, נוכל כולנו ליהנות מזיו השכינה ומיצירתו הנפלאה של בורא העולם. הרשו לי לברך כל אחד ואחת מכם ביום חגיגי זה, ולאחל לכולכם שתדעו לאהוב, להעריך, להאמין ולראות את כל הטוב שיש בעולם הנפלא בו אנו מהלכים!
כל הזכויות שמורות לחברת גילן פרסום ואינטרנט בע”מ

גודל פונט