דרשות

דרשה לבר מצווה לפרשת בהעלותך

נכתב ע"י בתאריך 1/3/2017

“אורחים אהובים, בני משפחה יקרים וחברים נהדרים, ברשותכם אשא מספר מילים אודות פרשת השבוע- היא פרשת בהעלותך.

פרשת בהעלותך היא הפרשה השלישית במספר במדבר והיא עוסקת בעיקר בהכנות האחרונות של בני ישראל בטרם יציאתם למסע במדבר סיני לקראת הכניסה לארץ ישראל, וכמו בני ישראל המתוארים בפרשה כיוצאים למסע אל עבר הארץ המובטחת, כך אני ניצב בפניכם היום ומתחיל את המסע הפרטי שלי, מסע המציין את סיום פרק הילדות ותחילת פרק ההתבגרות של חיי.

במהלך פרשת בהעלותך, בני ישראל הזוכים אף לחגוג את חג הפסח בפעם הראשונה לאחר צאתם ממצרים, מתקשים להתמודד עם היותם בני חורין, ומתחילים להתלונן בפני משה רבנו על המחסור במזון, וזאת למרות שהם זוכים לאספקת מן משמיים באופן סדיר.

התלונות אותן משמיעים בני ישראל בפני משה רבנו, הם למעשה סמל לפחדים המלווים כל אחד ואחת מאיתנו בפני התחלות חדשות ובפני אתגרים כאלו ואחרים העומדים בפנינו במהלך החיים.

היום, עם הצטרפותי לעולם התורה והמצוות, אני מודע היטב לגודל המעמד וגודל האחריות המונח על כתפיי, וכמו כל נער יהודי המגיע לגיל מצוות, אני עושה זאת בדרך של: נעשה ואחר כך נשמע!

נעשה זה המצוות והתורה אותה אני מקבל היום והנשמע זאת האמונה בבורא עולם המלווה אותי מיום יציאתי לעולם וילווה אותי עד עולם!

אורחים, חברים ובני משפחה, פרשת בהעלותך באה ללמד אותנו שכל מסע בחיים מתחיל בצעד ראשון. צעד שלפעמים מלווה בחששות ופחדים, אך עלינו לקבל את מלוא האחריות וכפי שמתואר בפרשה תיאור חגיגי של תחילת המסע במדבר סיני, כך אנו צריכים לחגוג את תחילתו של כל פרק ופרק בחיינו.

אני רוצה להודות לכל אחד ואחת מכם על כך שטרחתם והגעתם לחגוג איתי ועם בני משפחתי את תחילת המסע הפרטי שלי בעולם של מצוות, תורה ומעשים טובים.

אני רוצה להודות לכם על חלקכם במסע שלי עד היום, ומי ייתן ותמשיכו ללוות אותי גם בהמשך המסע.

לסיום, אני רוצה לצטט פסוק מתוך הפרשה:
“וביום שמחתכם ובמועדיכם ובראשי חודשיכם ותקעתם בחצוצרות…והיו לכם לזיכרון לפני אלהיכם”.

גודל פונט