דרשות

דרשה לבר מצווה פרשת חיי שרה

נכתב ע"י בתאריך 1/3/2017

בס”ד

הורים נפלאים, אורחים יקרים, ברשותכם אשא מספר מילים על פרשת השבוע, הלא היא פרשת ” חיי שרה”.

פרשת חיי שרה, היא הפרשה החמישית במניין פרשיות השבוע. הפרשה פותחת עם סיפור פטירתה של שרה אימנו, וקבורתה בנחלת האבות, הלוא היא מערת המכפלה. בהמשך הפרשה אנו למדים על קורות חייו של יצחק אבינו ועל סיפור שליחת עבד אברהם למצוא זיווג ליצחק בנו.

כאשר יוצא עבד אברהם למצוא את זיווגו של יצחק אבינו,הוא נושא תפילה אל השמיים, ומבקש מבורא עולם להראות לו סימן שיקבע מיהי האישה הראויה לאברהם, מייד לאחר שעבד אברהם מסיים את תפילתו, היא נענית , ואל נגד עיניו עולה דמותה של רבקה אמנו, הלא היא אשת יצחק אבינו.

סיפור זה מראה בא להראות לכל אחד ואחד מאיתנו מהי כוחה של תפילה, ומהי כוחה של האמונה. בידי כל אחד ואחד מאיתנו יש את הכוח לפנות בבקשה ובתחנונים אל הקדוש ברוך הוא. התפילות והכוח האמונה הם למעשה ” כלי הנשק” החשובים ביותר העומדים לרשותו של כל יהודי ויהודי.

היום, עם הגיעי לגיל המצוות, אני למד את יסודות האמונה, ואת היכולת להרים תפילה אל המרומים ולשאת את בקשתי בפני הקדוש ברוך הוא.

בראשית תפילתי ובקשתי, אני רוצה לברך את כל קהל האורחים המיוחד הזה שטרח והגיע לחגוג יחד איתי ועם משפחתי, אברך אתכם בכל אשר חפץ ליבכם. בהמשך תפילתי אני רוצה לברך את הורי ואת בני משפחתי שיזכו לנחת ובריאות וחיים טובים ומוצלחים.

בנוסף, אני רוצה להודות ולהלל את שם השם ולפאר את שמו עם הגיעי לגיל המצוות וקבלת עול מצוות התורה הקדושה.

רבקה אימנו ויצחק אבינו שסיפור היכרותם מופיע בפרשת השבוע, מסמלים את הענווה ואת כוח האחדות בין איש לאשתו. היום עם הגיעי לגיל מצוות אאחל לכם ולי שכולנו בעזרת השם נעמוד פה עם הגיעי לגיל חופה וקידושין, ונזכה כולנו לחגוג יחדיו בדיוק כמו היום הזה.

גיל המצוות אליו אני מגיע היום מסמל את כל היופי וההדר הנמצאים בדת משה, גמילות החסדים והערבות ההדדית הם רק חלק ממאפייני היהדות לאורך כל הדורות. ביום זה, אני עומד נרגש מול כל קהל האורחים הזה ונושא את תפילתי את השמיים, שנדע כולנו להיות מאוחדים וחזקים ובעיקר בעלי אמונה בצדקת דרכנו.

היום, אני מתעטף בציצית ותפילין ומצטרף לעם היהודי היודע את סוד האמונה וכוח התפילה, עם הגיעי לגיל המצוות אני עומד נרגש אל מול כל הקהל הנפלא הזה, אל מול הוריי הגאים ובני משפחתי המאושרים ומתפלל ומאחל לכולנו שנזכה לגאולה שלמה ולימות משיח עוד בימינו אנו על פני האדמה.

הרשו לי להרים יחד איתכם כוסית לחיים ולברך שהכול נהיה בדברו!

כל הזכויות שמורות לחברת גילן פרסום ואינטרנט בע”מ

גודל פונט