דרשות

דרשה לבר מצווה פרשת וישב

נכתב ע"י בתאריך 1/3/2017

בס”ד

הורי היקרים, אורחים נכבדים, ברשותכם וברשות שמיים, אשא מספר מילים הקשורים לפרשת השבוע, הלא היא פרשת וישב.

פרשת וישב היא הפרשה התשיעית במניין פרשיות השבוע של תורתנו הקדושה, והיא נקראת בכל שנה בסמיכות לחג החנוכה אותו אנו חוגגים בימים אלו.

פרשת השבוע עוסקת בסיפורי יוסף הצדיק ואחיו, החל מאהבת יעקב לבנו יוסף, דרך חלומות יוסף ועד לסיפור נפילתו ועלייתו של יוסף במצרים.

יוסף, הידוע גם כ”בעל החלומות” עורר המון שנאה ואיבה בקרב אחיו בעקבות חלומות אותם חלם. החלום אותו חולם יוסף בתחילת הפרשה במהלכו כל אחיו משתחווים אליו, מגיע לכדי מציאות בפרשה הבאה, ומסמל את תחילת דרכו של יוסף כפותר חלומות, שבחלק מהמקרים מובילים אותו לכשלון ונפילה ובחלק מהמקרים מעניקים לו את המלכות והיוקרה.

חלומות יוסף מתקשרים גם אל חג החנוכה אותו אנו מציינים בימים אלו. האפשרות לחלום ניתנה לכל אחד ואחד מאיתנו, והם אלו הממלאים את חיינו במטרות וביעדים, ולעיתים אף מוליכים אותו לעבר ההצלחה!
ביום זה, עם הגיעי לגיל מצוות, אני רוצה לחלום יחד איתכם ולהתפלל לבורא עולם שיעניק לכל אחד ואחד מאיתנו, את היכולת לחלום חלומות, את הכוחות להגשים אותם ואת האפשרות ליהנות מכל השפע והחסדים שמעניק לנו בורא עולם.

החלומות שלנו הם האור הנלחם בחושך, הם הניסים והנפלאות המתרחשים בתוך חיינו, והם ההזדמנות של כל אחד ואחד מאיתנו להתחבר לכוחות הנפשיים הנמצאים בו.

יוסף בעל החלומות הגיע לרמת צדיק משום שהוא האמין בחלומותיו ולא פחד לספר עליהם ברבים, גם אם הם עוררו נגדו שנאה ואיבה, חלומות יוסף מעניקים לו את היכולת לפתור חלומות ולעזור לאחרים, ובכך למעשה להגשים את עצמו בעזרת חלומותיו ובעזרת הידע הרב שרכש אודות החלומות.

לכל אחד ואחד מאיתנו יש חלום, מטרה או שאיפה אליה הוא מכוון את חייו ואת פועלו, היום, עם הגיעי לגיל מצוות, אני נושא את עיניי אל השמיים ומתפלל לכך שכל אחד ואחד מכם יגשים את עצמו ואת חלומו הייחודי ויזכה להמון בריאות, הצלחה ושגשוג.

גיל המצוות מסמל יותר מהכול את המעבר בין עולם הילדות לעולם הבגרות והאחריות, אומנם הרבה אנשים טוענים שככל שמתגברים כך חולמים פחות, ואני מתפלל שבורא עולם יעניק לכל אחד מאיתנו את היכולת להגשים חלומות ולהגשים אותם לאורך כל ימי חיינו.

היום, אני מצטרף לשרשרת ארוכה של חולמים, שגם בימים הכי קשים ונוראים בגלות חלמו על ירושלים הבנויה, חלומם של מיליוני יהודים לאורך הדורות מתגשמת בימים אלו, עם יושבנו בציון, זה הזמן לחלום יחד על ביאת המשיח ושנזכה כולנו לגאולה שלמה.

וחלומות כפי שמלמד אותנו יוסף בפרשת השבוע מתגשמים, ולפעמים בגדול!

כל הזכויות שמורות לחברת גילן פרסום ואינטרנט בע”מ

    גודל פונט