מצגת לבר מצווה - בר מצווה

מצגת לבר מצווה

יום בר המצווה הוא אחד מהימים המרגשים ביותר בחייו של כל נער צעיר. ההכנות לבר המצווה נמשכות זמן רב וכוללות את לימוד ההפטרה, הברכות להורים, וכן הכנה נפשית. אך אם אתם רוצים שחגיגת בר המצווה תיזכר למשך שנים ארוכות, כדאי מאוד גם להשקיע בהכנת מצגת לבר מצווה. את המצגת הזו ניתן להכין באופן עצמאי וניתן גם לשלם לחברה המתמחה בכך. עוד על הכנת מצגת לבר מצווה בכתבה הבאה.

מהי מצגת בר מצווה?

כמו שמכינים אלבום של החתונה ואפילו סרט ווידאו, כך ניתן גם להכין מזכרת מבר המצווה. רבים בוחרים להכין מצגת, אשר תכלול את כל השלבים של החגיגה, החל משלבי הלימוד ועד לעלייה לתורה והמסיבה עצמה. כל משפחה יכולה, תוך שיתוף פעולה עם חתן השמחה כמובן, להחליט על המבנה של המצגת הזו. מצגת שכזו מנציחה את האירוע באופן מכובד ומרגש ומהווה מזכרת נפלאה לשנים רבות. על מנת להכין מצגת יש להצטייד בתמונות מבר המצווה, בסרטוני ווידאו שצילמתם ורצוי שיהיה לכם גם ידע בתוכנת מצגות (התוכנה הפופולארית ביותר היא POWER POINT, אך יש גם תוכנות נוספות). רבים בוחרים להעביר את הכנת המצגת לחברה חיצונית, על מנת שהמצגת תהיה מקצועית ואיכותית ככל האפשר.

כיצד מכינים מצגת בר מצווה?

אם החלטתם להכין באופן עצמאי את המצגת, אתם חייבים שיהיה לכם ידע בתוכנת מחשב באמצעותה ניתן להכין מצגות. אם יש לכם ידע כזה, כל שנותר לכם הוא לרכז את התמונות הרלוונטיות, את סרטוני הווידיאו ואת טקסטים שכתבתם לכבוד האירוע, ולגשת לעבודה. יש מצגות פשוטות שניתן להכין בקלות יחסית ויש מצגות מורכבות יותר (הכוללת אפקטים, אנימציה וכו') הדורשות ידע רב. רבים בוחרים לשלם לחברה חיצונית שתיצור את המצגת, וברוב המקרים ההשקעה הזו בהחלט משתלמת. בין אם טקס בר המצווה נערך בבית כנסת, בבית, באולם אירועים (רבים נוהגים לערוך חגיגות בר מצווה בבית מלון כדוגמת בתי מלון בירושלים הנמצאים סמוך לכותל) או בכל מקום אחר, כמה ימים לאחר האירוע עליכם לאסוף את כל החומר שצילמתם (במצלמה רגילה או במצלמת ווידאו) ולהעביר אותם לחברה המכינה את המצגת. כדאי לבחור את התבנית של המצגת (לכל חברה יש כמה תבניות שכאלה) וגם לומר לחברה אילו תמונות הן החשובות לכם ביותר. מומלץ גם לכתוב כמה מילים שישולבו במצגת ומי שרוצה להשקיע יכול גם לבחור את המוזיקה. יש לא מעט חברות המכינות מצגות, אשר מאפשרות לבחור דרך אתר האינטרנט של החברה את התבנית הרצויה, להעלות את התמונות שאתם רוצים שיופיעו במצגת ולהוסיף גם ברכות של ההורים לחתן השמחה. ניתן כמובן גם להוסיף גם תמונות מהילדות של הילד ולא רק מהאירוע עצמו. החברה תכין עבורכם את המצגת וכל משפחה תוכל לקבל מספר עותקים על גבי דיסקים ולחלק לכל בני המשפחה. מומלץ כמובן לבצע סקר שוק ולהשוות בין החברות השונות המכינות מצגות.

לסיכום, אין ספק שחגיגת בר המצווה לילד שלכם היא אירוע מרגש ומשמעותי. רבים מאיתנו חושבים איך לערוך אותה בצורה מכבדת ומתאימה. יש הורים שמחליטים שזה הזמן להעניק לילד מתנות כספיות נדיבות או לפחות עבורו חיסכון לקראת לימודיו האקדמיים. בכל מקרה כדאי להנציח את המאורע המרגש, והכנתה של מצגת המספרת את סיפור האירוע יכולה להוות מזכרת לשנים רבות אחר כך.

 

    גודל פונט