קליעת צמות / שזירת צמות - בר מצווה

קליעת צמות / שזירת צמות

"הנך יפה רעיתי, הנך יפה עיניך יונים מבעד לצמתך שערך כעדר העזים שגלשו מהר גלעד" (שיר השירים, פרק ד פסוק 1 )

"ותישנהו על ברכיה ותקרא לאיש ותגלח את שבע מחלפות ראשו ותחל לענותו ויסר כוחו מעליו" (שופטים, פרק טז', פסוק 19 )

עוד מימי בראשית, השיער היה מרכיב חשוב ביופי האישה, כאשר כל שינוי בו נחשב למשמעותי, וביכולתו לשפר לא רק את ההופעה הכללית אלא גם את ההרגשה כולה.  בחיפוש בגוגל בערך שיער מקבלים כ-50 מיליון תוצאות. לשם השוואה, מילים כמו יופי, אישה,  בגדים ועוד מדדים נמצאים מאחור עם כ-10  מיליון תוצאות.

עמדת צמות מתאימה לסוגי אירועים רבים – ימי הולדת, בת מצווה, מסיבת רווקות, ימי גיבוש וימי כיף של חברות עסקיות ועוד… וזאת בשל העובדה שרוב הבנות, בכל הגילאים, ישמחו לעטר את שיערן ולהתייפות.

ישנם כמה סוגים של צמות שנפוצים באירועים: צמות עם שזירה של פרחים, צדפים וחרוזים, צמות בשילוב נוצות ו-צמות צמודות (צמות אתיופיות). לכל סוג יש את היתרון ואת הערך המוסף שלו. בצמות עם שזירת פרחים, צדפים וחרוזים, כל אחת יכולה לבחור את השילוב המועדף עליה: את עלי הכותרת של הפרח שלה, את הצבעים ועוד, וכך נוצר עניין  בעמדה מעבר לעשיית הצמות עצמן. בצמות עם הנוצה מקבלים תוספת קישוט שיכול לשמש את הבנות במועד מאוחר יותר, ובצמות הצמודות היתרון הוא שהצמות מכסות את כל הראש, מכל צד וכיוון.

שלושה אלמנטים חשובים שכדאי לחשוב עליהם בהזמנת עמדת צמות:

  1. אלמנט הזמן – קליעת צמות מכל סוג, דורשות יותר זמן מאטרקציות אחרות. צמות צמודות (אתיופיות) לחצי ראש קולעים במשך כ-20 דקות למשתתפת, וצמות עם שזירת פרחים ,צדפים וחרוזים קולעים במשך כ-7 דקות למשתתפת. לכן חשוב לערוך התאמה גם של מספר המשתתפות שאנו רוצים שיקבלו את הפינוק (שהוא לא חייב להיות מספר המשתתפות באירוע) ולהתאים לו את מספר העמדות. באירועים כדוגמת בת מצווה או יום הולדת, עמדה אחת מספיקה למספר המשתתפות (באופן ממוצע), אולם באירועים גדולים יותר דרושות מספר עמדות.
  1. עיצוב העמדה – היות ועמדת הצמות משמשת כאטרקציה באירוע שלכם, חשוב לוודא לפני האירוע שהעמדה תהיה מעניינת, ולא תכלול רק כיסאות וקופסת גומיות…
  1. טיפול מיוחד – בימי הולדת או באירוע בת מצווה נהוג לתת טיפול מיוחד לבעלת השמחה. הטיפול כולל שזירת צמות מיוחדת יותר מהצמות ששאר משתתפות האירוע יקבלו, כדי לתת לחוגגת הרגשה (מוצדקת) שהיא נסיכת האירוע.

 

    גודל פונט