לחגוג שבת חתן לבר מצווה בבית מלון - מה אפשרויות? מה כדאי לבדוק?

לחגוג שבת חתן לבר מצווה בבית מלון

הילד הקטן שלכם כבר לא כל כך קטן, ובקרוב הוא יהיה בן 13, ואז יגיע הזמן לעלות לתורה, ולעשות מסיבת בר מצווה. משפחות עם נטייה מסורתית, נוטות פעמים רבות לארגן מעין שבת חתן עבור בר המצווה. הרעיון הוא שהמשפחה המורחבת, כולה או חלקה (תלוי בכם כמובן), תוכל לישון יחד במלון, תתכנס בבוקר שבת, תיהנה מארוחה איכותית, ולאחר מכן חתן בר המצווה יעלה לתורה, תהיה חגיגה לאחר מכן, ואולי עוד ארוחה נוספת. השבת יכולה להתחיל כבר בשישי בבוקר לצורך העניין, בעיקר אם אתם שומרי שבת. אבל מה יש למלונות להציע לכם מלבד שינה ואוכל?

המלון המושלם לבר מצווה

אם אתם גרים באזור הצפון, סביר להניח שתפנו אל מלונות בצפון בשבת שבת חתן לבר המצווה. תוכלו לראות כי בתי מלון רבים באזור הצפון יקפידו רבות על נושא הכשרות. זה חשוב כי כאמור מרבית המשפחות הן לפחות מסורתיות, אם לא דתיות או אפילו חרדיות, ולכן יש חשיבות גדולה מאד לכשרות המטבח, או אולי אף כשרות מהדרין, וגם שמירת השבת בתוך המלון עצמו.

גם באזור הדרום תוכלו למצוא בתי מלון שיתאימו לכם כמו מלונות באשקלון, באשדוד, ובמקומות נוספים. בכל אופן, תמיד כדאי לברר כמובן האם במלון פועל בית כנסת – על מנת שנער בר המצווה יוכל כמובן לעלות לתורה. יש משפחות שמחליטות לפצל את האירוע לשניים – בשבוע אחד העלייה לתורה, ושבוע לאחר מכן נוסעים אל בית המלון. זוכים לשינה ארוכה ואיכותית, אוכלים היטב, מתפללים בשמחה וחוגגים יחד ובגדול את בר המצווה.

בחירת מלון לשבת חתן בר מצווה

לא מעט אנשים שואלים את עצמם איך לבחור ומתי הזמן המתאים להתקשר לבית מלון ולקבוע שבת חתן לבר המצווה. הנושא הזה תלוי כמובן בכמות המוזמנים שלכם – האם מדובר ב-20 איש או ב-80 איש. כמו כן, זה תלוי האם מדובר בעונות בהן רוב בתי המלון עמוסים או שדווקא מדובר בתקופות רגועות יחסית? כך תוכלו לדעת כמה זמן מראש כדאי להתקשר, לברר פרטים אודות המלון, על מנת שתבטיחו את המקום הנו לכל המוזמנים שלכם, ותוכלו לחגוג חגיגת בר מצווה מהנה ובלתי נשכחת.

לרשימת המקומות – שבת חתן בר מצווה במלון

    גודל פונט