טיפים לארגון בת מצווה - בר מצווה

טיפים לארגון בת מצווה

בת מצווה הוא אירוע מיוחד המסמל את המעבר מהילדות לבגרות של הנערה הצעירה. לקראת היום המיוחל, לו כל נערה צעירה מחכה ומצפה, אנו חוגגים במסיבה או באירוע מיוחד, אותו יש לתכנן מראש. בשונה מימי הולדת אחרים, ארגון בת מצווה, יעשה בהתאם לדרישות ולבקשות של הנערה, מאחר וזוהי החגיגה שלה ומקומה ככלת המסיבה מתחיל כבר בשלב ההכנות והארגונים.

ארגון בת מצווה – טיפים
ארגון בת מצווה הינו תהליך, אשר מתחיל בדרך כלל כבר מספר חודשים לפני יום החגיגה. בפני ההורים עומדות אפשרויות רבות לאופן החגיגה, בין אם במסעדה, אולם אירועים, מסיבה לחברים או סדנאות ייחודיות, כמו סדנאות איפור או סדנאות בישול, אשר הפכו בשנים האחרות לאופציה פופולארית במיוחד בקרב נערות צעירות.

לפני שאנחנו מתחילים בהליך ארגון בת מצווה, מוטב כי ניקח דף ועט, ונכתוב בצורה מסודרת את הנתונים השונים, על מנת שיקלו עלינו את אופן ארגון בת מצווה.

  • כמות המוזמנים – כמה מוזמנים יתארחו באירוע? האם אתם מעוניינים באירוע למשפחה? לחברים? אירוע גדול או אירוע אינטימי?
  • יום האירוע – איזה יום מתאים לכם לחגוג את המאורע? שישי, שבת, באמצע השבוע בשעות הערב או הצהריים.
  • מקום האירוע – האם אתם מעוניינים לחגוג את האירוע באולם, גן, מסעדה, בבית?
  • תקציב – הגדירו תקציב מראש לעלות של האירוע כולו. התקציב צריך לכלול את המחיר של מקום האירוע, הכיבוד, הסדנא או ההפעלה שתתקיים, וכן את התקציב של השמלה והספר, צלמים, תקליטנים והאטרקציות השונות.

ארגון בת מצווה אתם יכולים לעשות בעצמכם, או לשכור את שירותיה של חברה המתמחה בכך. זכרו, כי חגיגת הבת מצווה היא לא רק החגיגה שלכם, ההורים, אלא של כלת המצוות, ולכן, חשוב לקחת בחשבון את הרצונות שלה ואת דעותיה באשר למסיבה אותה אתם מארגנים לכבודה, בדיוק כפי שהייתם עושים אילו היה עליכם לבחור טבעות אירוסין.

אפשרויות לחגיגות בת מצווה
כאשר אנחנו מתחילים בהליך ארגון בת מצווה, עומדות לפנינו אפשרויות רבות. אם בעבר, היה נהוג להזמין את המשפחה והחברים לאולם אירועים, הרי שכיום, ישנן אופציות רבות ונוספות, אשר לעיתים, נוטות לדבר יותר אל ליבן של העלמות הצעירות.

בין האפשרויות הקיימות היום ניתן למנות:

  • סדנאות איפור – ניתן להזמין קבוצה של בנות אל סטודיו לאיפור, או בית ספר לאיפור, ולערוך להם במקום סדנת איפור מקצועית.
  • סדנאות סטיילינג – הזמנה של סטייליסטית או מעצבת, בה לבנות ניתנת הזדמנות למדוד בגדים שונים, לנסות וריאציות חדשות ולרכוש טיפים בנוגע ללבוש ואופנה.
  • סדנאות בישול – הזמנה של שף אשר ילמד את הצעירות את רזי עולם הבישול. ניתן להזמין סדנאות בישול ייחודיות המתמחות בקאפקייקס, סושי ועוד.
  • יום כיף בספא – נערות צעירות אוהבת להרגיש בוגרות, בעיקר בעת הגיען לגיל המצוות, ארגון בת מצווה בספא, יעניק לבנות חוויה מהנה, מרגיעה, מפנקת ומגבשת.

    גודל פונט