דרשות לבר מצווה – ברוך שפטרנו מעונשו של זה! - בר מצווה

דרשות לבר מצווה – ברוך שפטרנו מעונשו של זה!

דרשה היא הנאום שחתן בר המצווה מקריא בפני האורחים שמגיעים לחגיגות בר המצווה שלו. דרשה לבר מצווה צריכה לענות על קריטריונים רבים – דרשות צריכות לכלול הנחת תפילין, התייחסות להלכות ולפרשת השבוע, תובנות אודות המשמעות הרוחנית של הטקס ולחלוק כבוד להורים וקרובים משמעותיים אחרים. בנוסף לכך דרשות צריכות להיות מרגשות, משעשעות, להימנע מאריכות יתר, והכי חשוב – להכיל תודות לכל האורחים, בלי לשכוח אף אחד.

מסיבה זו, בדרך כלל כתיבת דרשה לבר מצווה היא משימה קשה עבור ילד בן 13, ולעיתים קרובות הוא נעזר בכתיבה באביו, הרב שלו או אפילו בשירותים של חברה המתמחה בכתיבת דרשות.

מהי חשיבותה של הקראת דרשה לבר מצוה ?

מקורו של המנהג להקריא דרשה לבר מצווה היא, שבעבר דבר זה היווה עבור העולה למצוות, הזדמנות להוכיח את ידיעותיו הרבות, ולהראות שהוא ראוי למעמד הזה.

חשיבותה של הקראת דרשה לבר מצווה היא עצומה – בדרך זו הוא בעצם מביע את זיקתו למורשת היהודית שלו, למשפחתו ולעמו, וכן מפנים את המשמעות המלאה של הפיכתו מילד לנער בוגר ובעל אחריות. טקס בר מצוה הוא טקס מחנך ומשמעותי מאוד בחייו של כל נער יהודי, וכתיבת דרשה לבר מצווה והקראתה לאחר מכן, מהווה בעצם סיכום אחרון של כל המשמעות שנגזרת מהתהליך שהוא עובר.

ומה אם אני מתקשה בכתיבת דרשת בר מצווה ?

אם אינכם נמנים על אלה החוטאים בכתיבת נאומים או דרשות, ואתם נזקקים לסיוע מקצועי – פורטל בר/בת מצווההוא הפתרון המושלם עבורכם! באתרנו תמצאו מגוון גדול של דרשות לבר מצווה, אשר נכתבו על ידי מקצוענים, ומתאימות בדיוק לאירוע של ילדכם.

דרשות שתמצאו באתרנו הן מקוריות וייחודיות לנו, ולכן תוכלו להיעזר בהן לכתיבת דרשה לבר מצווה יחד עם בנכם….

 

    גודל פונט