בר מצווה בכותל המערבי או במצדה - חוויה עצמתית ומרגשת לחתן בר המצווה

בר מצווה בכותל המערבי

מסיבת בר מצווה היא לא אירוע בנאלי כלל וכלל. עבור אירוע מיוחד שכזה, כדאי לבחור גם מקום מיוחד. האם לדוגמה חשבתם פעם כמה מדהים יהיה לחגוג בר מצווה בכותל המערבי? ובפרט כאשר מדובר על עלייה לתורה בכותל המערבי? חשבו על קדושת העיר, ועל האווירה הבלתי נשכחת שיש בכותל. כמובן שתוכלו אחר כך לארגן ארוחה בתוך אחד המלונות או המסעדות שליד הכותל , ואף להעביר את כל הערב בתוך העיר, ולטייל במקומות מיוחדים ביחד עם המשפחה המצומצמת או המורחבת, וגם הבן שלכם יעריך את החוויה הערכית הבלתי נשכחת.

בר מצווה במצדה או בכותל?

בשנים האחרונות, הנוסף לבר מצווה בכותל יש אפשרות אחרת לחגיגת בר מצווה חווייתית ועוצמתית במיוחד – זוהי בר מצווה על הר המצדה. לא מעט הורים רוצים ליצוק תוכן משמעותי במיוחד לטקס בר המצווה, ולכן בוחרים במצדה – המקום עם סיפור הגבורה היהודית המפורסם. מצדה די רחוקה מהערים השונות גם בדרום, גם במרכז וגם בצפון הארץ, ולכן מומלץ ליצור קשר מראש עם מלונות בים המלח, על מנת שתמצאו מקום לכל האורחים שלכם.

נסיעה נעימה לבר המצווה

הנסיעה עצמה מאזור המלונות של ים המלח אל המצדה היא לא ארוכה מידי, ובמידת הצורך אפשר גם לשכור שירות של חברת הסעות, על מנת שתבטיחו שכל האורחים שלכם יגיעו בקלות מהמלון אל המצדה ואם בירושלים אז אל הכותל המערבי לטקס המרגש. משום שמדובר בטקס חווייתי כל כך, אפשר להזמין לא מעט אנשים, כולל את החברים של הבן שלכם – כי אין מי שלא יתרשם מהאווירה המיוחדת שיש על המצדה, ואת הקשר בין הגבורה של העבר – לשינוי האישי שחל בתוך כל אחד במעבר מילדות לבגרות.

לדאוג לכל הסידורים

בכל מקרה שבו אתם רוצים לארגן בר מצווה במקום חוויתי ומיוחד כמו בר מצווה בכותל המערבי בירושלים או בהר המצדה, כדאי לשים לב לנושאים הקשורים לארגון החגיגה. הזכרנו לדוגמה את ההסעות, אבל כדאי לשים לב למלונות שאיתם אתם יוצרים קשר – שימו לב שהם יספקו עבורכם ארוכות איכותיות, ובמידת הצורך גם כשרות. כדאי לשים לב שיש מספיק מקום לכל האורחים שלכם שיזדקקו ללינה, ואולי אף אפשר לבדוק אופציה לעשות חגיגה של ממש במלון בשעות הערב, לאחר טקס בר המצווה המרכזי.

    גודל פונט