בר מצווה במלון | היכן יש? ומה לבדוק כשעושים שבת בר מצווה במלון?

בר מצווה במלון

בר המצווה. ללא ספק אחד מהרגעים המכוננים בחייו של כל יהודי, אפילו אם הוא מגדיר את עצמו כחילוני. אירוע בר המצווה, מעבר להיבט הדתי שלו, מסמל את הרגע בו חוצים את הסף בין הילדות לגיל הנערות, הרגע בו, על פי המנהגים היהודיים, מתחיל אדם להיות אחראי לעצמו ולמעשיו. עבור רבים חגיגה באולם אירועים עם ארוחה דשנה או במועדון בריקודים ומשחקים, עם החברים לבית הספר ו/או המשפחה, אינה מספיקה – עבורם ההיבט הדתי, הטקסי וגם הרגשי דורש יותר, עבור לא מעט מבינינו העלייה לתורה חשובה יותר מכל.

בר מצווה בכותל

אותם חתני בר מצווה ומשפחותיהם, באופן טבעי למדי, אין חיבור טוב יותר מאשר בין עלייה לתורה ועריכת טקס בר מצווה בכותל המערבי, השארית שנותרה מבית המקדש השני, וככל הנראה הסמל היהודי הגדול והחשוב ביותר מזה עידן ועידנים. ואין כל צל של ספק, עלייה לתורה בשבת בר המצווה היא בהחלט אירוע מרגש.

אבל לא צריך להסתפק בעלייה לתורה למרגלות הכותל כדי לחגוג את אירוע בר המצווה. ניתן, ומומלץ בהחלט, לשלב את העלייה לתורה בשהות ושינה באחד ממלונות ירושלים. מגיעים יום לפני, ישנים ונחים כראוי לפני העלייה התורה, שואפים לאט לאט פנימה את האוויר הצלול כיין, את האווירה המיוחדת של בירתנו הקדושה. אפשר כמובן לבחור מלון שנמצא קרוב יחסית לכותל ואז אפילו לשלב טיול בהליכה בדרך אליו, בדרך אל העלייה לתורה.

שבת בר מצווה במלון

כמובן שזו לא הדרך היחידה שעומדת בפניכם לבחירה. אפשר כמובן לבחור לעשות שבת בר מצווה במלון באזור לא פחות שממוקם מזרחה ודרומה לירושלים – אזור ים המלח. אחרי העלייה לתורה אפשר כמובן להיפגש עם קרובים וחברים במסעדה טובה, לחגוג את יום ההולדת של חתן בר-המצווה, ואחר כך, כמתנה מיוחדת לו ולשאר בני המשפחה, אפשר לישון ולבלות מספר ימים באחד המלונות באזור, כשמשלבים את השהייה במלון בטיולים באזור, וכמובן בשחייה, בטיפולים ועוד אמצעי בילוי כיד הדמיון הטובה.

כך שבסופו של דבר, אם בוחרים בירושלים או באחד המלונות בים המלח, השילוב בין עלייה לתורה בכותל לחגיגה משפחתית נהדרת ושינה מרעננת ומשותפת ביחד במלון יכול להיות מתנה נהדרת שתיזכר לכל החיים.

 

    גודל פונט