בר/בת מצווה
חיפוש תחום

לחגוג שבת חתן לבר המצווה בבית מלוןנכתב ע"י בתאריך 16/01/2012

לחגוג שבת חתן לבר המצווה בבית מלון

 

הילד הקטן שלכם כבר לא כל כך קטן, ובקרוב הוא יהיה בן 13, ואז יגיע הזמן לעלות לתורה, ולעשות מסיבת בר מצווה. משפחות עם נטייה מסורתית, נוטות פעמים רבות לארגן מעין שבת חתן עבור בר המצווה. הרעיון הוא שהמשפחה המורחבת, כולה או חלקה (תלוי בכם כמובן), תתכנס בבוקר שבת, תיהנה מארוחה איכותית, ולאחר מכן חתן בר המצווה יעלה לתורה, תהיה חגיגה לאחר מכן, ואולי עוד ארוחה נוספת. השבת יכולה להתחיל כבר בשישי בבוקר לצורך העניין, בעיקר אם אתם שומרי שבת. אבל מה יש למלונות להציע לכם?

 

התאמה מושלמת לצורך שלכם

אם אתם גרים באזור הצפון, סביר להניח שתפנו אל מלונות בצפון בשבת שבת חתן לבר המצווה. תוכלו לראות כי בתי מלון רבים באזור הצפון יקפידו רבות על נושא הכשרות. זה חשוב כי כאמור מרבית המשפחות הן לפחות מסורתיות, אם לא דתיות או אפילו חרדיות, ולכן יש חשיבות גדולה מאד לכשרות המטבח, או אולי אף כשרות מהדרין, וגם שמירת השבת בתוך המלון עצמו.

 

גם באזור הדרום תוכלו למצוא בתי מלון שיתאימו לכם כמו מלונות באשקלון, באשדוד, ובמקומות נוספים. בכל אופן, תמיד כדאי לברר כמובן האם במלון פועל בית כנסת - על מנת שנער בר המצווה יוכל כמובן לעלות לתורה. יש משפחות שמחליטות לפצל את האירוע לשניים - בשבוע אחד העלייה לתורה, ושבוע לאחר מכן נוסעים אל בית המלון וחוגגים  בגדול את בר המצווה.

 

מתי כדאי להתקשר?

לא מעט אנשים שואלים את עצמם מתי הזמן המתאים להתקשר לבית מלון ולקבוע שבת חתן לבר המצווה. הנושא הזה תלוי כמובן בכמות המוזמנים שלכם - האם מדובר ב20 איש או ב80 איש. כמו כן, זה תלוי האם מדובר בעונות בהן רוב בתי המלון עמוסים או שדווקא מדובר בתקופות רגועות יחסית? כך תוכלו לדעת כמה זמן מראש כדאי להתקשר, לברר פרטים אודות המלון, על מנת שתבטיחו את המקום הנון לכל המוזמנים שלכם, ותוכלו לחגוג חגיגת בר מצווה מהנה ובלתי נשכחת.

 

אירועים במלונות / שבת חתן