בר/בת מצווה
חיפוש תחום

בר מצווה במצדה / ירושלים נכתב ע"י בתאריך 16/01/2012

בר מצווה במצדה / ירושלים - מקומות מדהימים לבר מצווה מיוחדת

 

מסיבת בר מצווה היא לא אירוע בנאלי כלל וכלל. עבור אירוע מיוחד שכזה, כדאי לבחור גם מקום מיוחד. האם לדוגמה חשבתם פעם כמה מדהים יהיה לחגוג בר מצווה בירושלים, ובפרט כאשר מדובר על עלייה לתורה בכותל המערבי? חשבו על קדושת העיר, ועל האווירה הבלתי נשכחת שיש בכותל. כמובן שתוכלו אחר כך לארגן ארוחה בתוך מלונות בירושלים, ואף להעביר את כל הערב בתוך העיר, ולטייל במקומות מיוחדים ביחד עם המשפחה המצומצמת או המורחבת, וגם הבן שלכם יעריך את החוויה הערכית הבלתי נשכחת.

 

ללמוד על גבורת מצדה

בשנים האחרונות, יש אפשרות אחרת לחגיגת בר מצווה חווייתית ועוצמתית במיוחד - זוהי בר מצווה על הר המצדה. לא מעט הורים רוצים ליצוק תוכן משמעותי במיוחד לטקס בר המצווה, ולכן בוחרים במצדה - המקום עם סיפור הגבורה היהודית המפורסם. מצדה די רחוקה מהערים השונות גם בדרום, גם במרכז וגם בצפון הארץ, ולכן מומלץ ליצור קשר מראש עם מלונות בים המלח, על מנת שתמצאו מקום לכל האורחים שלכם. הנסיעה עצמה מאזור המלונות של ים המלח אל המצדה היא לא ארוכה מידי, ובמידת הצורך אפשר גם לשכור שירות של חברת הסעות, על מנת שתבטיחו שכל האורחים שלכם יגיעו בקלות מהמלון אל המצדה לטקס המרגש. משום שמדובר בטקס חווייתי כל כך, אפשר להזמין לא מעט אנשים, כולל את החברים של הבן שלכם - כי אין מי שלא יתרשם מהאווירה המיוחדת שיש על המצדה, ואת הקשר בין הגבורה של העבר - לשינוי האישי שחל בתוך כל אחד במעבר מילדות לבגרות.

 

לדאוג לכל הסידורים

בכל מקרה שבו אתם רוצים לארגן בר מצווה במקום חוויתי ומיוחד כמו ירושלים או הר המצדה, כדאי לשים לב לנושאים הקשורים לארגון החגיגה. הזכרנו לדוגמה את ההסעות, אבל כדאי לשים לב למלונות שאיתם אתם יוצרים קשר - שימו לב שהם יספקו עבורכם ארוכות איכותיות, ובמידת הצורך גם כשרות. כדאי לשים לב שיש מספיק מקום לכל האורחים שלכם שיזדקקו ללינה, ואולי אף אפשר לבדוק אופציה לעשות חגיגה של ממש במלון בשעות הערב, לאחר טקס בר המצווה המרכזי.

 

בר מצווה במצדה