בר/בת מצווה
חיפוש תחום

סיורים לבר מצווה בירושליםנכתב ע"י ישי שביט בתאריך 06/07/2011

רבים בוחרים לקיים את טקס בר-המצווה בכותל המערבי. ישנם רבים אשר מנסים להוסיף סיור לאחר הטקס. סיור שיתחיל ברחבת הכותל ויסתיים בשער יפו בואכה מגרש החניה והמסעדות הקרובות. הכוונות טובות אבל הביצוע לפעמים לוקה בחסר.

 

אני רוצה במאמר זה לתת לכם מספר עצות, וזאת ממי שעוסק רבות בסיורים בירושלים

 

1- על מנת לקיים סיור טוב עליכם לצאת בקבוצה שלא תעלה על 40 איש. מעבר לזה לא מדובר בסיור...

 

2- הפרשי הגילאים יוצרים צורך לפצל את הקבוצה. אני ממליץ על קיום שני סיורים - סיור למבוגרים וסיור לילדים ובני נוער צעירים. מדובר בסיורים שונים לחלוטין אם כי ניתן ללכת באותו המסלול.

 

3- חניה - אם אין אוטובוס מומלץ בחום לחנות לייד שער יפו, להפגש שם עם המדריך שיוביל אותכם לכותל, לקיים את הטקס והסיור ולסיים בשער יפו.

 

4- לא לקיים סיורים ארוכים משעתיים - זה לא מתאים לבר-מצווה.

 

אם תשמרו על עקרונות אלו אני בטוח כי הארוע שלכם יקבל ערך נוסף שיזכר לאורך זמן.

 

אפשרות נוספת אותה אני מקיים מידי פעם היא לא לסייר בעיר העתיקה עצמה. ניתן, לאחר סיום הטקס בכותל המערבי, לעלות על האוטובוס בשער האשפות ולנסוע לסיור תצפיות בירושלים. בסיור זה ניתן לעבור במספר נקודות תצפית ולהמחיש את העושר הרב של ירושלים. אני נוהג להוסיף בכל תצפית ותצפית גם הפעלה לנוער ואולי גם סיור קצר של כ-5 דקות באזור. ניתן לבקר בהר הזיתים, הר הצופים, משכנות שאננים, טיילת ארמון הנציב ועוד ועוד. כך אנו מקבלים סיור מגוון אך גם קל מבחינה פיסית, מעניין, מתאים לכל הגילאים ומעל הכל – סיור מאד ירושלמי, סיור הנותן ערך מוסף לבר המצווה.

 

הכותב, ישי שביט, הוא מדריך המתמחה בהדרכת סיורים בירושלים

 


קרדיט:  http://www.jerusalemtour.co.il